Cool

Competence oriented open learning for disadvantaged learners

ForProve Teatras

Ar kada nors esate girdėję, kad yra toks teatro metodas, kuris gali padėti sumažinti nedarbo lygį? Naujas ir inovatyvus ForProve teatro metodas sujungia improvizacinio teatro ir Forumo teatro metodus ir padeda kūrybiškai spręsti problemas, priimti sprendimus, improvizuoti įvairiose situacijose ir mąstyti “nestandartiškai”. Trumpai tariant, kuriant realaus gyvenimo situacijas jaunimas įgyja verslumo, lyderystės ir įvairiapusių įgūdžių, reikalingų sparčiai besikeičiančioje darbo rinkoje.

Iššūkis

Kaip sumažinti jaunimo nedarbą pasitelkiant kūrybines priemones?

Tikslinė grupė ar klientai

Jaunimo darbuotojai, kurie dirba su neseniai įsidarbinusiu ar nesimokančiu, nedirbančiu ir mokymuose nedalyvaujančiu, jaunimu. 

16-30 metų amžiaus bedarbiai, aktyviai ieškantys darbo, neseniai įsidarbinę, ką tik baigę studijas ir netrukus baigsiantys studijas.

Sprendimas

Metodas, vadinamas ForProve teatru. Jis pagrįstas dviejų rūšių teatro modelių deriniu: Improvizacijos ir Forumo teatrais. ForProve teatro metodas skirtas verslo pasauliui: juo siekiama padėti jauniems žmonėms įgyti tarpdisciplininių įgūdžių, kurie padės jiems susirasti darbą, pagerinti ir patobulinti darbo įgūdžius.

Inovatyvumas

Sukurtas inovatyvus metodas, skirtas ugdyti verslumo, lyderystės ir kitus gebėjimus. 

Idėjos išskirtinumas

Sukurta mokymų metodika skatina verslumą, suteikia žinių kaip spręsti problemas naujais būdais, improvizuoti įvairiose gyvenimiškose situacijose ir mąstyti “nestandartiškai”.

ForProve teatro vadovas, kuriame žingsnis po žingsnio pristatomas naujasis metodas.

Poveikis

Verslumo skatinimas ilgainiui gali prisidėti prie jaunimo nedarb sumažėjimo. 

Įgyvendinimo galimybės kituose kontekstuose 

Projekto metu sukurta medžiaga yra nemokama ir laisvai pasiekiama visiems besidomintiems neformaliojo ugdymo sritimi. Gali būti pritaikyta įvairioms tikslinėms grupėms siekiant kūrybiškai ugdyti verslumo įgūdžius

https://dcnet.eu/forprove/en/ (Visual Guide on ForProve Theatre Method)